GENEL BAŞKAN YARDIMCILARI MİLLETVEKİLİ OLMAYACAK

§

Genel başkan yardımcılarımız milletvekilliği yanında gerek partide, gerekse TBMM’de birçok görevler üstlenmektedir. Aynı arkadaşımızın hem Meclis’te milletvekili olarak bazı yasama görevleri üstlenmesi, hem de Parti Genel Başkan Yardımcısı olarak iki ayrı makam ve görevi işgal etmesi her iki görevide olumsuz etkilemektedir.

Bu durum ya TBMM de yasama görevinin aksamasına ya da Genel Merkezimizin ihtiyaç duyduğu parti hizmetlerinin geri plana itilmesine neden olmaktadır. Bu yüzden bilgi ve deneyimine ihtiyaç duyulan bir kısım partilimiz doğru yerde verimli ve etkin bir şekilde değerlendirilmemektedir.

Bilgi, tecrübe, kalite ve verimliliği esas alacak olan yeni teşkilat düzenimizde Parti Divan Kurulu ile TBMM Grubumuz birbirinden kesin olarak ayrılacaktır. Genel Başkan Yardımcılığı tamamen teknik bir görev haline getirilecektir. Dolayısıyla milletvekili olan arkadaşlarımız sadece Meclis Grubu ve yasama faaliyetlerine yoğunlaşırken, Genel Merkez Yöneticilerimiz milletvekili olmayan arkadaşlarımız arasından seçilerek onların tüm zamanlarını ve enerjilerini partimiz için harcamalarına imkan sağlanacaktır. Arkadaşlarımıza ya Parti Başkanlık Divanı ya da Meclis Grubu seçeneği sunulacaktır.

Genel Başkan Yardımcıları projemizle ilgili gelişmelerden haberdar olmak için lütfen formu doldurunuz.

Adınız (*)

E-Posta Adresiniz (*)