DIŞ TÜRKLERDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCILIĞI,
AVRUPA’DA TEMSİLCİLİK

§

Yurtdışı oyların milletvekili seçiminde önemli bir unsur olması nedeniyle artık bu teşkilatlarımızın seçim odaklı politik bir hüviyete kavuşturulması gerekmektedir. Bu bağlamda yurtdışı ülkücü teşkilatlarımızın Avrupa’nın her yerleşim biriminde faaliyete geçirilmesi siyasal alanda etkili ve verimli bir yapıya kavuşturulması sağlanacaktır.

Cennet mekan Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in Turan ülküsü yolunda Türk dünyasıyla kardeşlik hukukumuzu ve gönül bağlarımızı daha da güçlendirmek için Türk başkentlerinde partimizin temsilciliklerini kuracağız.

Milliyetçi Hareket Partisi hem Turan coğrafyasında, hem de Avrupa’da Türk milletinin ortak milli çıkarlarının kurumsal savunucusu ve siyasi sözcüsü olacaktır.

Genel merkezimiz ve yurt dışı teşkilatlarımız arasında koordinasyonu sağlamak ve dünyayı Türkçe okuyan ve Türkçe düşünen ülkücü ve Türk milliyetçisi kadrolarla Türk dünyasına ilişkin politikalar üretmek için mevcut yapılanmadan ayrı olarak yeni bir Türk Dünyası ve Yurt Dışı Türklerden Sorumlu genel başkan yardımcılığı makamı ihdas edilecektir.

Bu yeni yapı MHP iktidarında kuracağımız Türk Dünyası Bakanlığı‘nın da alt yapısını oluşturacaktır.

Dış Türklerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı projemizle ilgili gelişmelerden haberdar olmak için lütfen formu doldurunuz.

Adınız (*)

E-Posta Adresiniz (*)