BÜTÜN PARTİ GÖREVLERİ VE MİLLETVEKİLLİĞİ ÜÇ DÖNEMLE SINIRLANDIRILACAK

§

Takdir edileceği üzere siyaset bir ekip ve takım oyunudur. Siyasi partiler seçim kazanarak iktidara gelebilmek için motivasyon ve performansı en yüksek en güçlü kadrolarını seçmenlerine sunarlar.

Milliyetçi Hareketin en önemli sorunlarından biri de seçim dönemlerinde çoğu zaman yıpranmış, motivasyonu ve heyecanı azalmış, ve siyaseten eskimiş yüzlerle milletin huzuruna çıkmasıdır. Rakip siyasi partiler her seçimde neredeyse yarı yarıya yenilenirken, Partimiz bir türlü bu değişimi ve dinamizmi sağlayamaktadır.

Bu hususta Parti Tüzüğümüzde gerekli düzenlemeler yapılacaktır. Genel Başkanlık dahil bütün parti görevleri ve milletvekilliği üç dönemle sınırlandırılacaktır. İl ve İlçe Başkanlarımız, Ocak ve Kadın Kolları Başkanlarımız, Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcılarımız bulundukları görevi üç dönemden fazla yapamayacaklardır.

Seçildiği görevde başarı gösteren arkadaşlarımız üç dönemin sonunda daha üst görevlere getirilecek, başarısız olanlar ise dinlendirilecektir. Ödül ve ceza sistemi tavizsiz uygulanacak parti makam ve görevlerine seçilmede başarı ve liyakat esas olacaktır.

Üç Dönem Sınırlaması projemizle ilgili gelişmelerden haberdar olmak için lütfen formu doldurunuz.

Adınız (*)

E-Posta Adresiniz (*)