Sinan Oğan’dan Sultanahmet Açıklaması

Sinan Oğan dan Sultanahmet Açıklaması
Sinan Oğan, 11 kişinin hayatını kaybettiği 15 kişinin yaralandığı Sultanahmet Meydanı’ndaki terör saldırısıyla ilgili olarak bir açıklama yaptı.

Meclis kürsüsünden uyuyan IŞİD hücrelerine karşı hükümeti defalarca uyardığının altını çizen Oğan, “IŞİD hücrelerine karşı uyarmamıza rağmen tedbir alınmaması, sonucun bu noktaya gelmesine sebep olmuştur.” dedi.

Oğan’ın Sultanahmet’teki saldırıyla ilgili açıklaması şu şekilde…

“Hükümetin uyguladığı yanlış politikalar sonucu ülkemize sirayet eden terör vahşeti ülkemizi ziyaret eden yabancı konuklarımızı ve vatandaşlarımızı vurmuştur. Hain terör bir kez daha güzel ülkemizi hedef almıştır. Bilinmelidir ki terör bu ülkenin bir gerçeği değildir. Terör kayıtsız şartsız mücadeleyi gerektiren bir virüstür. Milletimizin birlik ve bütünlüğüne kasteden hainlerin kirli planları milletimizin üstün feraseti karşısında yok olup gitmeye mahkumdur.

Daha önce Meclis kürsüsünden defalarca dile getirmemize ve hükümeti uyuyan İŞİD hücrelerine karşı uyarmamıza rağmen tedbir alınmaması, sonucun bu noktaya gelmesine sebep olmuştur. Terör saldırısı sonucu vefat eden yabancı konuklarımızın toprağı bol olsun, milletimizin başı sağ olsun ve milletimiz emin olsun; Teröre karşı uyarıcı değil bizzat uygulayıcı olacağımız O An yakındır.”

Paylaş