Sinan Oğan’dan Çok Önemli IŞİD Uyarısı

Türkmen kenti Telafer’in IŞİD’in elinden alınmasının ardından, Türkiye’den IŞİD’e katılmak için giden birçok terör yanlısı Türkiye’ye dönmek için yol arıyor.

Sinan Oğan terör örgütüne katılmak için ülkesine ihanet eden bu isimler konusunda istihbarat ve güvenlik birimlerini uyardı. “Bu teröristler ailece potansiyel canlı bombadır.” diyen Oğan “Türkiye’nin istihbarat ve güvenlik birimlerinin bu mühim detaya dikkat etmesi gerekir. Aksi takdirde yarın Türkiye’nin değişik kentlerinde IŞİD bombaları ile karşılaşabiliriz…” dedi.

İşte Sinan Oğan’ın açıklaması:

Türkiye’den gidip IŞİD saflarına katılan teröristlerin bir çoğu daha sonra ailelerini de yanlarına alarak sözde “İslam Devleti”nde yaşamayı seçmişlerdi. Halkın Türkçe konuşması sebebiyle de bu IŞİD’lilerin ekseriyetinin yerleşim için tercihi Türkmen kenti Telafer olmuştu. Türkiye’den ailesi ile birlikte gidip Telafer’e yerleşen IŞİD’liler şimdi Telafer’in IŞİD’den temizlenmesi sonrası bir kısmı Türkiye’ye döndü bir kısmı da dönmek için yol arıyor. Bu teröristler ailece potansiyel canlı bombadır. Türkiye’nin istihbarat ve güvenlik birimlerinin bu mühim detaya dikkat etmesi gerekir. Aksi takdirde yarın Türkiye’nin değişik kentlerinde IŞİD bombaları ile karşılaşabiliriz…

Kaynak: Haber3Hilal

Paylaş