Sinan Oğan AKP’yi Suriyeli Mülteciler Konusunda Uyardı

Sinan Oğan, son günlerde ülkenin değişik yerlerinden mültecilerin karıştığı olayların artmasıyla ilgili sosyal medya hesabı üzerinden önemli uyarılarda bulundu.

Oğan,

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, mültecilere vatandaşlık vereceğiz gibi, onları özendirecek söylemlerden vazgeçmelidir. Hükumet ise bir an önce mülteci konusuna el atmalı ve mülteci konusu disipline edilmelidir”

dedi.

‘Bunu ya şimdi siz yaparsınız, ya da…”

Mültecinin rastgele şehirlerde değil, kamplarda olması gerektiğini belirten Oğan’ın açıklamaları şöyle:

Türkiye bakabileceğinden çok fazla mülteci kabul etmiş durumdadır. Siyasetçiler ise sorumsuzca mültecilere vatandaşlık vereceklerini tekrarlayıp duruyorlar. Suriye‘ye ateş düşmeden uyardık, dinlemediniz. Öngörüsüz politikalarınız neticesinde, Emevi camiinde Cuma namazı kılacağız safsatası ile başlattığınız hayalperest politikalar neticesinde PYD-YPG yanıbaşımızda bir Kürdistan kurup, dış politikamıza da ipotek koydu. Türkiye ise mülteci mezarlığına dönüştü.

Şimdi yine uyarıyoruz. Bu konuda tedbir alınmazsa Türkiye’de çok ciddi güvenlik sorunları yaşanacak ve sosyal patlamalara zemin yaratılacaktır. Tekrar ediyoruz. Eli silah tutan Suriyeli gençler nargile fokurdatıp, Türk kızlarına laf atıp, Türk gençlerini bıçaklamak yerine silah altına alınıp vatanlarını kurumak için Suriye’ye geri gönderilmelidir… Bunu ya şimdi siz yaparsınız veya 2019’da inşallah biz gelip yapacağız…”

Kaynak:www.haber3hilal.com

Paylaş