Kızılcahamam Kampı Sonrası Sinan Oğan’dan Jet Cevap

Milliyetçi Hareket Partisi’nde kurultay çağrısı yapan Sinan Oğan’dan Kızılcahamam kampında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yaptığı açıklamaya jet cevap geldi.

Olağanüstü kurultay için imza toplamaya başlayan Sinan Oğan, açıklamasında ülkücü camiaya seslenerek “Ülküdaşlarımız müsterih olsunlar; ülkücü iradenin tecelli edeceği o an mutlaka gelecektir.” dedi.

İşte Oğan’ın açıklaması…

Sayın Genel Başkanımızın olağanüstü tüzük kurultayının toplanmasıyla ilgili Kızılcahamam’da yapmış olduğu basın açıklamasını şaşkınlıkla karşılamaktayız. Siyasi Partiler Kanunu ve MHP Tüzüğü hukuken yeterli imzanın sunulması halinde olağanüstü kurultaya gidilmesini bir zorunluluk olarak görmektedir. Milliyetçi Hareket Partisi yönetiminin, ülkücü iradenin partimiz karar mekanizmalarında tecelli etmesini sağlamak yerine delege imzalarını tanımayacağını beyan etmesi ve ülkücü iradeye kurultay salonu yerine mahkeme salonlarını işaret etmesi ülkücü liderlik sorumluluğuyla bağdaşmamıştır. Delegelerimiz imzalarını sunduktan sonra sayın genel merkez yönetimimizin ülkücü iradeye saygının da bir gereği olarak görevini yerine getirmemesi halinde delegasyonumuzu temsilen başvuracağımız hukuki yolların yegane müsebbibi Sayın Genel Başkanımız ve Genel Merkez Yönetimi olacaktır. Hiçbir kişi ya da kurum ülkücü iradeyi hiçe sayamaz.

Bütün bunlara rağmen, ülküdaşlarımız müsterih olsunlar; ülkücü iradenin tecelli edeceği o an mutlaka gelecektir.

Paylaş